الگوریتم موبایل گدون یا Mobilegeddon چیست ؟

موبایل گدون چیست ؟ - الگوریتم موبایل گدون یا Mobilegeddon چیست ؟

این الگوریتم مستقیم بر روی نتایج جستجو موبایل تاثیر گذار است که در ادامه توضیحات کاملی درباره آن داده ایم .

آیا می دانید الگوریتم موبایل گدون یا Mobilegeddon چیست ؟

اولین بار در سال 2015 توسط گوگل معرفی شد که حدف از پیاده سازی آن بهبود نتایج جستجو موبایل بود که تاثیر بسیار زیادی بر روی بازدید سایت ها گذاشت و حتی بازدید بسیاری از سایت ها به شدت افت کرد که نتایج اعمال الگوریتم موبایل گدون بود .

این الگوریتم گوگل موارد مختلفی را برای رتبه بندی سایت ها در نتایج موبایل بررسی می کند که در ادامه توضیحات کامل تری درباره آن خواهیم داد .

 

الگوریتم موبایل گدون طبق چه فاکتور هایی به سایت ها رتبه می دهد

موبایل گدون طبق فاکتور های مختلفی بر روی نتایج جستجو شده با موبایل تاثیر می گذارد که موارد زیر می باشند :

ریسپانسیو بودن سایت : واکنشگرا یا ریسپانسیو بودن سایت به معنی تغییر حالت سایت برای موبایل , تبلت و مانیتور کامپیوتر می باشد . به عکس زیر توجه کنید :

در الگوریتم موبایل گدون - الگوریتم موبایل گدون یا Mobilegeddon چیست ؟

اگر پوسته شما حالت واکنشگرا نداشته باشد در موبایل ها متن ها به صورت کوچک بارگذاری می شوند و کاربر باید زوم کند تا بتواند متن را بخواند که این مورد باعث جریمه شدن شما توسط الگوریتم موبایل گدون می شود و شما در نتایج موبایل رتبه خوبی نخواهید آورد .

دسترسی به فایل های CSS و JS برای موبایل : ربات های گوگل باید به تمامی فایل های قالب یا پوسته سایت شما دسترسی داشته باشند تا بتوانند سایت را در موبایل به صورت کامل بارگذاری کنند .

فایل های غیر ضروری برای موبایل : برخی از فایل های هستند که برای نمایش در موبایل غیر ضروری هستند مانند فایل های Flash و فایل هایی که مخصوص نسخه دسکتاپ هستند .

استفاده از نسخه موبایل برای پوسته : در بعضی از سایت ها مشاهده می شود که دو نسخه دسکتاپ و موبایل برای سایت خود گذاشته اند که این موضوع به هیچ وجه توصیه نمی شود و دسترسی شما را از نظر سئو به صفحات کم خواهد کرد که نتیجه خوبی نخواهد داشت .

 

نکات تکمیلی درباره الگوریتم موبایل گدون یا Mobilegeddon

  • نکات ذکر شده باید در تمام صفحات سایت رعایت شود .
  • در صورت رعایت نکردن موارد بالا هرگز نخواهید توانست در نتایج موبایل رتبه خوبی داشته باشید .
  • دقت داشته باشید این مورد تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت تجربه کاربری سایت شما خواهد داشت و باعث بهبود کلی رتبه سایت در گوگل می شود .
  • در حال حاظر بیشترین مقدار سرچ ها در جهان و ایران توسط اسمارت فون ها انجام میشه و حتما باید الکوریتم موبایل گدون را جدی بگیرید تا بتوانید بازدید سایت را به مقدر قابل توجه ای افزایش دهید .
لطفا به این مطلب رای دهید
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
0 پاسخ
نظرات و سوالات خود را ارسال کنید .
نظرات پس از بررسی نمایش داده خواهند شد .
محتوا با متن انگلیسی و محتوای توهین آمیز حذف می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *